Chovateľská stanica od r. 2008

Shaggy Edition

Old English Sheepdog

Bobtaily zo Slovenska

Registrovaná chovateľská stanica od roku 2008
Dlhé roky nám visel na chladničke obrázok bobtaila.

Ako to všetko začalo

Hovorili sme si, že takého raz budeme mať. Keď prišiel ten čas, začali sme zisťovať, kde by sme takého psa mohli zohnať. Chodili sme na výstavy, obzerali a hladkali všetkých bobtailov, ktorí boli na výstave. Zisťovali sme chovateľov, až sme sa nakoniec rozhodli pre chovateľku z Rakúska, keďže na Slovensku v tom čase žiadne chovateľské stanice nefungovali. Ďalšie dva roky sme však ešte čakali na našu vysnívanú sučku. Volala sa Shany – oficiálne Barking Bobby´s Shania Twain. Začali sme sa učiť ako žiť so psom, ako udržovať srsť bobtaila, absolvovali sme prvé výstavy. Všetko bolo pre nás nové a neznáme. Preto som si vážila každú radu, ktorú som dostala od chovateľky našej Shany a veľmi rada ich odovzdávam ďalším majiteľom našich psíkov.

Precestovali sme veľa krajín Európy, zoznámili sme sa s ďalšími chovateľmi a majiteľmi bobtailov v Európe aj vo svete.

S Tonym sme prešli takmer celú Európu.

Naše psy

Našou prvou sučkou bola Shany – Barking Bobby´s Shania Twain. 

Bola mamou troch vrhov. V roku 2009 sme mali prvé šteniatka. Bolo ich 10 – 7 chlapcov a 3 dievčatá. Z tohto vrhu sme si nechali dvoch psíkov – Arthura (Arthur Hailey Shaggy Edition) a Tonyho (Anthony Quinn Shaggy Edition). S Tonym sme prešli takmer celú Európu. Splnil podmienky na 12 národných šampionátov a titul medzinárodného šampióna krásy.  

Yulka

Starshine of Reality Dream

Hana

SnowDowne Special for Europe Shaggy Edition

Katy

Kate Middleton Shaggy Edition

Vily

Jean Marais Shaggy Edition

Mato

Elton John Shaggy Edition

Žijeme na západnom Slovensku

Kde bývame

Trnava je centrom dolného Považia, sídlom okresu i kraja a siedmym najväčším mestom na Slovensku. Stretáva sa v ňom história s modernou atmosférou.

Je najstarším slobodným kráľovským mestom na Slovensku a centrum mesta bolo v roku 1987 vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Nazýva sa aj malý Rím kvôli veľkému počtu kostolov. Centrum mesta je obkolesené stredovekými hradbami a nad Trojičným námestím sa týči mestská veža, ktorá bola postavená ako strážna veža v čase tureckých nájazdov. V meste bola tiež založená prvá univerzita na Slovensku.

V okolí mesta sa nachádza veľa miest, kam sa dá ísť na prechádzku alebo na výlet. V Kamennom mlyne sa dá relaxovať a oddychovať, nachádzajú sa tu rybníky s hniezdiskami vtákov, v dosahu 20 km sú Malé Karpaty s turistickými zaujímavosťami.

Trnava je tiež mestom futbalu vďaka futbalovému klubu Spartak Trnava.

 

Najprestížnejšie výstavy psov

Splnené sny

Ako sme získavali skúsenosti s úpravou a vystavovaním bobtailov, pribúdali aj úspechy na výstavách. Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť.

Nenápadne sme cestovali ďalej a ďalej. Snom každého vystavovateľa je zúčastniť sa legendárnej výstavy Crufs v Anglicku. Vybavení trpezlivosťou sme nakoniec mohli aj my tento sen realizovať. 

Zúčastniť sa jedna vec, ale obstáť na stupňoch víťazov je druhá vec. Nie sme trochári, posúďte sami!

Crufts 2021 Elton John Shaggy Edition
Crufts 2019
ELTON JOHN Shaggy Edition - Open class First prize, Best Dog Challenge Certificate, R. BOB.
BIS 2019 Elton John Shaggy Edition
BEST IN SHOW Ostrava, CZ.
ELTON JOHN Shaggy Edition.